Informace o nás

Začátkem roku 2008 se pár děvčat-důchodkyň rozhodlo, že by nebylo špatné utvořit na vesnici dámský spolek, kde by se občas scházely, vypily si společně kávičku, povykládaly a jedna od druhé něco naučily apod. Od úvahy nebylo daleko k činu a tak 30. ledna 2008 došlo k prvnímu setkání a tím vznikl ve Cvrčovicích Dámský klub.

Z počátku se nás sešlo asi sedm žen, postupně přicházely další a nyní nás je už devatenáct.  Jsme neformální sdružení, scházíme se jednou za čtrnáct dnů , vždy ve čtvrtek od 17,00 – 19,00 hod. Účast není ničím podmíněna. Učíme se spoustě zajímavých ručních prací a technik jako je háčkování, batikování, pletení z pedigu a papírových ruliček, výrobu adventních věnců, drátkování, malování kraslic, pletení pomlázek a různé dekorační práce. Nechyběl ani kurz studené kuchyně, pečení a zdobení perníčků. Samozřejmě neschází cyklistické výlety do okolí, letní posezení u táborového ohně, spojené s opékáním špekáčků a přesto, že jsme již dámy v letech, zahrajeme si i společenskou hru petangue. Někdy pomáháme při zabezpečení kulturních akcí, které pořádá obecní úřad. Jindy si zas jen posedíme,  vypijeme společně kafíčko a povykládáme.  Když má někdo kulatiny, najde se i kytička a při malém občerstvení  i nějaká ta sklenička. Že jsme dříve narozené nám nevadí, smích a dobrá nálada nám vše nahradí. Nejstarší naší dámě je 87 roků.

 Největší, vlastně první a zkušební  akcí bylo uspořádání velikonoční výstavy. Všechny jsme ji věnovaly velkou pozornost, hodně příprav a nemálo času. Zalíbilo se nám to a tak jsme se rozhodly i pro vánoční, spojenou s prodejem drobných vánočních dekorací. Uspořádaly jsme již čtyři výstavy.

Společně jsme byly také na čtyřech zájezdech, kdy se k nám přidali naši rodinní příslušníci a známí.  Podívali jsme se do Rožnova pod Radhoštěm a na Pustevny. Další rok v jarním období jsme zavítali do Luhačovic a  ZOO Lešná. Jako poslední byla návštěva Vídně. A abychom udělaly také něco pro své zdraví, jely jsme se vykoupat do termálních lázní v Pasohlávkách. Zatím nám štěstí přálo a zájezdy se vydařily.

Nejdůležitější ovšem je, že v tomto klubu  panuje pohoda plná dobré nálady a už jen to je hezké, že se lidé na vesnici umí dát ještě dohromady i když třeba k pouhému poklábosení. Přáním nás všech je, ať činnost tohoto Dámského klubu vydrží co nejdéle.

 

                                                                    Pavlevová Emílie     
 


Historie projektu

Založení klubu 30.1.2008.


Naši uživatelé

Všichni, koho zajímá dění na naši vesnici.